Анди Мъри записа първа победа за сезона в ATP

32-годишният шотландец елиминира участващия с "уайлд кард" в Антверп Кимер Копеянс с 6:4, 7:6(4)

Бившият номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) записа първа победа за сезона в Европа на ниво АТР, след като елиминира участващия с "уайлд кард" представител на домакините Кимер Копеянс с 6:4, 7:6(4) на старта на турнира в белгийския град Антверп с награден фонд 635 750 евро.

32-годишният шотландец постигна пета победа в осем мача след завръщането си на корта през миналия месец след операцията на бедрената става през февруари.

Мъри, който дебютира в надпреварата в Антверп, пропиля ранна преднина от 3:0, но все пак все първия сет с нов пробив в десетия гейм.

Във втората част той навакса изоставане от 1:3 гейма и стигна до успеха със 7:4 точки в тайбрека след 104 минути игра.

"Не съм доволен от някои неща, които направих на корта. Не сервирах добре. Загубил съм инстинкта да затварям мачовете. В много от срещите след завръщането ми на корта имам колебания, когато поведа в резултата. Преди това не беше така", коментира Мъри.