Черно море мина транзит през Бистрица, остава в топ 6 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Варненци вкараха два гола за 11 минути, Витоша продължава да затъва

Черно море спечели с 2:0 гостуването си на Витоша Бистрица от 13-ия кръг на efbet лига. Родриго Енрике и Дани Кики (65) вкараха головете. Варненци са пети с 21 точки, само с една по-малко от четвъртия ЦСКА. Тимът на Енгибар Енгибаров пък е твърдо на последното място в класирането с една единствена победа и 11 загуби в актива си.

Мачът започна с натиск на домакините и те изпълниха четири корнера за четири минути пред вратата на Черно море. При последният от тях Венци Бонев стреля атрактивно от въздуха, но Митрович спаси.

Постепенно "моряците" изравниха играта и на свой ред можеха да отбележат. В 17-ата минута Родриго Енрике получи в наказателното поле и с едно движение елиминира Румен Гьонов, след което тръгна към вратарското поле. Там Кацарев излезе да го пресрещне, но подаването за Иса все пак мина. В последния момент Купенов блесна с чудесен шпагат, който предотврати сигурен гол.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев трябваше да прави принудителна смяна, след като Стефан Станчев получи травма. На негово място влезе Фахт Актау. В 38-ата минута удар на Илиан Илиев-младши бе уловен от Кацарев, а след това Исмаил Иса стреля в аут. В заключителните секунди на първата част Кацарев се отчете със страхотно спасяване след шут на Иса.

Второто полувреме започна много силно за "моряците", и в 54-ата минута те поведоха след хубав изстрел на Родирго Енрике. Добрата игра на гостите доведе и до втори гол. Този път точен бе Дани Кики в 65-ата минута. До попадението се стигна след центриране на Родриго, което стигна до Исмаил Иса. Националът свали с глава към Кики и той отбеляза на празна врата - 0:2.

В 79-ата минута удар на Мартин Минчев беше отразен от Кацарев. В 83-ата стражът на гостите Митрович имаше късмет при изстрел на Купенов, който премина на сантиметри от левия страничен стълб. Нов гол обаче така и не падна.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВИТОША: 33. Кристиян Кацарев, 2. Тодор Гочев, 5. Венцислав Бонев, 6. Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 17. Запро Динев, 24. Георги Купенов, 45. Григор Долапчиев, 80. Лъчезар Котев, 93. Атанас Кабов, 96. Христо Иванов

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Миодраг Митрович, 5. Стефан Станчев, 27. Даниел Димов, 44. Димитриос Хантакиас, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 7. Патрик Андраде, 72. Родриго Енрике, 71. Васил Панайотов, 99. Дани Кики, 9. Исмаил Иса

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор