Три поред за Черноморец (Балчик) във Втора лига

Виктор Митев вкара за успеха срещу дубъла на Лудогорец

Черноморец (Балчик) спечели с 1:0 домакинството си на Лудогорец II от 12-ия кръг на Втора лига.

Първото полувреме предложи равностойна игра, като най-чистото положение за гол на "орлите" се откри пред Иван Йорданов. Той обаче не успя да реализира. Двата тима се оттеглиха за почивка при нулево реми.

През втората част домакините успяха да отбележат в 54-та минута чрез Виктор Митев. Разградчани се активизираха след попадението и до края изпуснаха две добри възможности за гол. Преслав Петков стигна пръв до топката след корнер, но не успя да порази целта. Сантиметри пък не достигнаха на Тихомир Димитров след центриране от фаул да засече топката в мрежата.

Това бе трета победа на тима от Североизточна България. Така Черноморец се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 13-а позиция с актив от 11 точки.

Също с толкова има и дубълът на шампионите, който вече седем мача няма победа във вторишя ни ешелон. Лудогорец II обаче е с по-добра голова разлика и към момента е на 12-о място.
Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов