БИТКА НА ГЕРЕНА! Левски пречупи храбра Арда след 70-та минута! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Д-р Тиам и Станислав Иванов донесоха победата, гредата спаси "сините" при 0:0

Вторият в класирането на efbet Лига Левски спечели трудно домакинството си на Арда от 13-ия кръг на първенството. "Сините" надделяха на "Герена" с 2:1, след като отбелязаха попаденията си в последните

Срещата започна добре за домакините, като още в 3-та минута Миланов беше фаулиран на границата на наказателното поле на гостите, но ударът на Нашименто излезе встрани.

Опасностите пред вратата на Арда продължаваха, като Робърта беше изпреварен при центриране, Нашименто центрира опасно от корнер, а в 26-та Тиам стреля много силно, но Караджов изби в корнер.

Малко след половин час игра Робърта получи топката на скорост и проби мощно към наказателното поле, но там опитът му да премине технично покрай защитник не сполучи.

След почивката Паулиньо се опита да изненада Караджов с удар от воле при изчистена топка от корнер, но кълбото мина над целта.

В 53-та минута дойде и първото по-опасно положение пред Арда, след като Коконов стреля много силно, но и точно, но Миятович внимаваше и изби в корнер.

След час игра Миланов стреля от статично положение на около 14 метра от вратата, но ударът му срещна стената.

Всичко най-интересно в мача тепърва предстоеше. Първо в 68-та минута Арда разви отлична контраатака, и топката стигна до Илиша Сам, който стреля мощно в близкия ъгъл, но дясната греда отне гола за Арда!

Само две минути по-късно феновете по трибуните отново бяха радостни, но този път, заради гол на техните любимци. Робърта и Тиам разиграна двойно извън наказателното поле и последният стреля отлично, за да направи Караджов безпомощен!

Левски продължи да играе по-добре в следващите минути и в 80-та минута отбеляза и втори гол. Пламен Крумов изби с глава центриране отляво, но право в краката на влезлия като резерва Станислав Иванов, който с мощен шут вкара!

До края на редовното време изглеждаше, че и двата отбора доиграват мача, но в последната минута на продълженията гостите спечелиха пряк-свободен удар малко извън наказателното поле и от тази ситуация Пламен Крумов показа отлична техника, за да вкара почетно попадение за Арда.

Така Левски остава втори, но отново на само четири точки от лидера Лудогорец, докато Арда остава шести с 18 пункта.

Левски - Арда (Кърджали) 2:1
1:0 Тиам 70
2:0 С. Иванов 80
2:1 Пламен Крумов 90+3

Стартови състави:

Левски: Миятович, Горанов, Миланов, Ейолфсон, Рейш, Нашименто, Тиам, Паулиньо, Райнов, Робърта, Мазурек

Арда: Караджов, Рандал, Гаич, Леони, Крумов, Коконов, Лозев, Мартинов, Аморим, Сидоел, Василев

90+3 - Край на мача!

90+3 - ГООЛ за Арда! Пламен Крумов отбелязва от пряк-свободен удар почетно попадение за гостите!

90 - Три минтуи добавено време на мача!

84 - Удар високо над вратата на Емил Мартинов!

80 - ГОООЛ за Левски! Станислав Иванов удвоява аванса на домакините и сякаш подпечатва трите точки за тях. Пламен Крумов изби с глава центриране отляво, но право в краката на резервата на Левски, който с мощен шут вкара!

70 - ГОООЛ за Левски! Робърта и Тиам разиграна двойно извън наказателното поле и последният стреля отлично, за да направи Караджов безпомощен!

68 - Греда за Арда! Гостите развиха отлична контраатака и топката стигна до Илиша Сам, който стреля мощно в близкия ъгъл, но дясната греда отне гола за Арда!

60 - Удар на Миланов, но право в стената!

58 - Нарушение на границата на пеналта на Арда, нов добър шанс за Левски!

53 - Опасен удар на Коконов от дистанция, но Миятович избива в корнер!

51 - Удар от воле на Паулиньо, който намери топката след като тя бе изчистена след корнер. Шутът му обаче излетя над целта.

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първата част!

37 - Удар на Нашименто, но покрай целта.

32 - Робърта напредна мощно към наказателното поле и се опита технично да преодолее бранител, но беше спрян

26 - Удар на Хали Тиам от дистанция, който беше доста опасен, но Караджов спасява

18 - Добро центриране на Нашименто от корнер, но топката е изчистена

8 - Добро центриране на Горанов, но Робърта е изпреварен от Гаич в наказателното поле

4 - Удар на Нашименто над вратата!

3 - Нарушение срещу Живко Миланов на границата на наказателното поле на гостите и това е идеална възможност за Левски да открие резултата рано.

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той

Илиан Илиев беше избран за Треньор на годината (ВИДЕО)

Националният селекционер и наставник на Черно море победи Георги Дерменджиев и Ивайло Петев