Дунав откри сезона с успех срещу Арда

В следващия кръг русенци гостуват на шампиона

Дунав (Русе) откри сезона с победа срещу завърналия се в елита Арда (Кърджали). Волейболистите на играещия треньор Данаил Милушев се наложиха с 3:1 (25:20, 21:25, 26:24, 25:17) в последен мач от първи кръг.

Русенци са на шестото място във временното класиране с 3 точки, а Арда е на седмата позиция с 0 точки.

Домакините спечелиха без особени проблеми първия гейм, след което последва обрат във втората част и резултатът бе изравнен. Третият гейм бе в полза на волейболистите на Арда до 20-а точка. След това Дунав набра инерция и навакса изоставането си, успявайки да измъкне гейма след битка до 26:24.

Това повлия и на развитието на четвъртия гейм - русенци взеха превес от самото начало и запазиха темпото до края. Така състезателите от крайдунавския град записаха първите си три точки.

В следващия кръг Дунав излиза срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) в зала "Младост", Арда приема Пирин (Разлог).