Манчестър Сити покори Лондон за 93 секунди (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ се справиха с костеливия Кристъл Палас и са на пет точки от Ливърпул

Манчестър Сити успя да победи като гост традиционно неудобния си съперник Кристъл Палас с 2:0.

„Гражданите“ спечелиха визитата си от деветия кръг на Висшата лига с два красиви гола в рамките на 93 секунди.

Английският шампион, който изненадващо падна вкъщи с 0:2 от Уулвърхемптън преди паузата за националните отбори, този път не допусна сензация и записа четвърти пореден успех далеч от дома във всички турнири.

Отборът на Кристъл Палас започна много концентрирано срещата и на практика не допусна сериозно голово положение в началните минути.

Хората на Рой Ходжсън, записали най-силния си старт в Премиършип обаче капитулираха за по-малко от две минути в края на първата част.

В 39-ата минута Бернанрдо Силва центрира отдясно и оставеният непокрит в пеналта Габриел Жезус откри резултата с глава, макар и с помощта на гредата.

Почти веднага след подновяването на играта пък Сити вкара второ изключително красиво попадение.

То бе дело на Давид Силва, който засече от воле техничен прехвърлящ пас на Рахим Стърлинг, позволявайки на „гражданите“ да се оттеглят на почивка с два гола преднина.

В началото на второто полувреме Стърлинг пропусна да отбележи, като същото впоследствие стори и Жезус.

Впоследствие пък Кристиан Бентеке от домакините нямаше късмет, след като засече с глава центриране от корнер и вратарят на Сити изби, а после топката срещна гредата.

Малко преди края това се случи и след удар с глава на Де Бройне.

Така Манчестър Сити се поздрави с успеха, а Кристъл Палас допусна първа домакинска загуба през сезона.

„Небесносините“ събраха 19 точки, с пет повече от лондончани и с точно толкова по-малко от лидера Ливърпул, който в неделя гостува на Манчестър Юнайтед в дербито на Острова.