Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

20 октомври 2019 19:42

ДРАМА НА "ЛАУТА"! Храбър Локо удари ЦСКА с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Локомотив Пловдив спечели с минималното 1:0 битката с ЦСКА в 13-ия кръг на efbet Лигата. „Смърфовете“ спечелиха трите точки с гол на Йосип Томашевич в 16-ата, но останаха съмнения за засада при паса на Умарбаев при попадението. Томашевич пък бе изгонен малко преди края на двубоя. В голям длъжник за столичани се превърна Али Соу, който пропусна няколко чисти положения да отбележи.

Локомотив се изравни по точки (29т.) с втория Левски и е на 4 точки от лидера Лудогорец. ЦСКА пък остава на 4-о място с 22 точки.

Първото полувреме бе изпълнено с динамика и положения пред двете врати, като домакините имаха по-чистите голови възможности, а в 16-ата си осигуриха аванс от един гол до почивката.

Първото чисто положение се откри пред „армейците“ в 14-ата минута, когато Али Соу бе изведен сам срещу вратаря, но нападателят на ЦСКА не успя да намери очертанието на вратата и стреля покрай левия страничен стълб.

Две минути по-късно „смърфовете“ поведоха с много дискусионен гол. Умарбаев преодоля Кери, плъзна се по тревата и задържа с два крака топката, минавайки и покрай Уот, след което пусна към Йосип Томашевич, който с мощен шут порази целта. При паса на Умарбаев обаче останаха сериозни съмнения за засада.

В 20-ата минута капитанът на ЦСКА Петър Занев с техничен удар прехвърли Луков, но топката се отклони леко в левия страничен стълб.

При уникален рейд на Димитър Илиев в 26-ата отбраната на гостите бе направена за смях, капитанът на Локомотив елиминира и Бусато с техничен пас, но нямаше кой да отклони в опразнената врата.

Али Соу получи шанс да се поправи в 41-ата, когато бе изведен отново сам срещу Луков, но нападателят отново не шутира достатъчно точно.

Минута преди края на полувремето Георги Илиев пробва шут от дистанция, който изненада Бусато, но все пак вратарят изби. Топката се отклони към Карагарен, който от малка дистанция стреля в Бусато, пропускайки да удвои аванса на своя тим.

ЦСКА влезе много агресивно в мача след почивката, а в 48-ата гостите направиха сериозен двоен пропуск. Евандро центрира отляво, Малинов нанесе удар, който попадна в обсега на Луков, последва добавка на Али Соу, като нападателят за трети път пропусна от чиста позиция и отново Луков опази мрежата си суха.

Гостите продължиха да търсят изравнителния гол, но бяха отчаяни от отличните изяви на Мартин Луков и липсата на късмет в определени ситуации.

В 82-ата минута голмайсторът в двубоя Томашевич влезе много грубо в краката на Греъм Кери и получи втори жълт картон, оставяйки своя тим с човек по-малко.

Въпреки числения си превес, „армейците“ не успяха да стигнат до изравнителенгол. Така Бруно Акрапович записа първа победа над ЦСКА, откакто е начело на Локомотив Пловдив. Днешният двубой бе дебютен за Милош Крушчич като наставник на ЦСКА.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Локомотив Пд - ЦСКА 1:0
1:0 Томашевич (16)

90+4 Край на двубоя!
90 Четири минути добавено време.
90 Жълт картон за Занев.
89 След корнер за домакините, топката бе насочена към долния ляв ъгъл от Димитър Илиев, но Бусато успя да избие, а след това защитник на гостите изби от голлинията добавка на Илиев.
88 Мазику е заменен, влиза Жеферсон.
86 Момчил Цветанов заменя Ожболт.
82 Томашевич получава втори жълт картон за грубо влизане в краката на Греъм Кери и е изгонен.
81 Малинов и Занев размениха няколко паса помежду си в пеналта на Локомотив, но така и не се стигна до удар към вратата.
80 Карагарен пробва директен изстрел от фаула, но прати над вратата.
79 Жълт картон за Антов и фаул на добра позиция за Локомотив.
78 Пас за Али Соу, нападателят не успява да овладее добре топката.
75 Георги Илиев напуска игра, на негово място влиза Аралица.
71 Жълт картон за Витанов, който влезе на терена преди по-малко от минута.
70 Петър Витанов заменя Умарбаев.
66 Страхотен пас на Малинов с пета, Кери овладя топката, но след влизане на Езе футболистът на ЦСКА се свлече на земята, за което обаче гостите не получиха дузпа, а Кери си "спечели" жълт картон за симулация.
64 Удар на Али Соу над вратата.
63Центриране на Умарбаев, което не затруднява Бусато.
57 Жълт картон за Пламен Гълъбов.
56 Удар на Димитър Илиев, Бусато избива, но освен това има свирено и нарушение на капитана на Локомотив.
48 Фрапантен двоен пропуск на гостите! При пас на Евандро
отляво Малинов стреля от непосредствена близост, но Луков спаси. Последва и удар на Али Соу от няколко метра и отново стражът на домакините спасява!
46 Начало на второто полувреме.

46 Антъни Уот и Вив Соломон-Отабор са заменени на почивката, на тяхно място влизат Евандро и Тиаго Родригес.
45 Край на първата част.
44 Удар на Георги Илиев от дистанция, Бусато успя да избие, топката попадна в Карагарен, който от чиста позиция би право във вратаря.
41 Нов шанс за ЦСКА, Малинов изведе отлично Соу отдясно, нападателят обаче не успя да прати покрай Луков и вратарят на Локомотив парира удара.
37 Жълт картон за Йосип Томашевич.
34 Неточен удар на Димитър Илиев.
33 Отабор се подхлъзна и загуби топката, Ожболт напредна и шутира силно към вратата, но точно в Бусато.
26 Димитър Илиев направи за смях отбраната на ЦСКА, след което пусна топката покрай вратаря Бусато, но нямаше негов съотборник да отклони в опразнената врата. След което атаката на Локомотив завърши Умарбаев с далечен изстрел, а Бусато, който вече се бе върнал на мястото си, успя да избие в корнер.
20 Греда! Петър Занев отправи техничен удар, с който прехвърли Луков, но топката се отклони леко в левия страничен стълб.
16 ГОООООЛ!!! Локомотив повежда с много дискусионен гол! Умарбаев се пребори с Кери и Албентоса за топката, след което успя да пусне към Йосип Томашевич, който с плътен удар матира Бусато! Преди да подаде Умарбаев задържа топката с два крака, след което при паса останаха сериозни съмнения за засада.

14 Пропуск! Али Соу бе изведен добре в половината на "смърфовете", напредна и остана сам срещу Луков, но стреля покрай левия страничен стълб.
12 Два поредни паса в пеналта на Локомотив, които обаче не създават проблеми за отбраната на домакините.
9 Удар на Георги Илиев от фаул, но встрани то вратата.
6 Центриране на Отабор, но топката не стига до Али Соу в пеналта.
2 Ожболт преодолоя технично Албентоса, но ударът му от границата на наказателното поле бе блокиран с тяло от Занев.
1 Начало на двубоя на "Лаута".
0 Фенове на домакините хвърлиха голямо количество ленти на терена, които трябваше да бъдат почистени и първият съдийски сигнал се забави.