Перфектен рожден ден за Андрей Рубльов в Москва

Самият мач започна по шампионски за Рубльов

Руснакът Андрей Рубльов отбеляза 22-ия си рожден ден с титлата в турнира за купата на Кремъл в Москва. Той спечели втория трофей в кариерата си след 6:4, 6:0 срещу французина Адриан Манарино, който загуби и миналогодишния финал срещу Карен Хачанов.

Рубльов, който е 31-и в световната ранглиста, спечели първата си титла в Хърватия през 2017-а. Преди началото на седмицата той не бе взел нито един мач от турнира в Русия в кариерата си, но тазгодишната му серия приключи с дългоочаквано първо място.

Самият мач започна по шампионски за Рубльов, който спечели подаването на Манарино още в първия гейм и в крайна сметка затвори частта на собствен сервис. Вторият сет премина изцяло при доминация на руснака, който започна отново с пробив, но този път не загуби нито един гейм до края. В последния Рубльов поведе с 40:0 и получи три мачбола, но се възползва едва от четвъртия в допълнителните разигравания.
По-рано днес Белинда Бенчич преодоля сет изоставане и победи Анастасия Павлюченкова с 3:6, 6:1, 6:1 във финала при жените.