Грешка на вратар лиши Билбао от три точки (ВИДЕО)

Стражът на Атлетик подари гол на Валядолид за 1:1 у дома

Голяма грешка на вратаря Унай Симон попречи на Атлетик Билбао да надвие Валядолид в домакинството си от 9-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши 1:1, след като в 72-ата минута младият страж изпусна безобидна топка върху тялото на съотборника си Иниго Мартинес, след което тя влетя в мрежата му. Преди това Иняки Уилямс беше реализирал за “лъвовете” в 33-ата минута. Ситуацията със Симон е нелепа, имайки предвид, че през първата част той спаси 100-процентово положение.

За Атлетик това е четвърти пореден двубой без победа, заради което тимът започна да се свлича в класирането и вече е извън топ 6. Валядолид пък е 12-и.

В 16-ата минута Симон заслужи аплодисментите на местните фенове на “Сан Мамес”, след като спаси удара на излезлия очи в очи с него Енес Юнал. Турският нападател се беше възползвал от грешка на Йерай Алварес.

Билбао не предложи нищо специално като игра, но в 33-ата минута индивидуалната класа на Иняки Уилямс даде преднина на баските. Тогава тъмнокожият играч почти прегази двама футболисти на съперника и задмина вратаря, след което със завидно хладнокръвие изстреля кълбото в мрежата.

Атлетик контролираше играта, но дойде тази 72-а минута, в която Симон сбърка и Валядолид изравни.

Натискът на домакините доведе само до едно опасно положение в 88-ата минута след удар на Икер Муниаин, но Жорди Масип успя да избие.

В следващия кръг баските ще гостуват на Атлетико Мадрид, а Валядолид ще приеме Ейбар.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)