Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

20 октомври 2019 23:47 Николай Георгиев

Невероятна драма между Милан и Лече (ВИДЕО)

Милан и Лече завършиха при резултат 2:2 на “Джузепе Меаца” в мач от 8-ия кръг на Серия “А”.

Попаденията отбелязаха Хакан Чалханоглу (20) и Кшищоф Пьонтек (81) за домакините, а Кума Бабакар (62) и Марко Калдерони (90+2) бяха точни за гостите.

Още в първата минута Габриел трябваше да се намесва при удар на Леао, а последвалото изчистване на защитник на гостите рикошира в тялото на Пакета, но топката мина над вратата. В 3-ата Леао опита нов изстрел, който обаче се оплете във външната страна на мрежата. В 12-ата шут на Чалханоглу прелетя покрай вратата, а малко след това същото се случи и при друг негов удар. В 14-ата Пакета също се отчете с пропуск. Натискът на Милан даде резултат в 20-ата минута, когато Чалханоглу се пребори с двама защитници на Лече и с мощен шут от малък ъгъл откри резултата в полза на "росонерите". В 22-ата Габриел отрази удар на Сусо, като същото се случи и в 29-ата минута.

В 57-ата минута Леао за пореден път не успя да се разпише. Няколко минути след това Конти игра с ръка в наказателното си поле и след преразглеждане с ВАР съдията посочи бялата точка. Бабакар се зае с изпълнението на дузпата, което беше спасено от Донарума, но нападателят все пак успя да изравни чрез добавка. В 65-ата удар от задна ножица на Манкосу излезе в аут. Минута по-късно Чалханоглу натресе напречната греда след свое изпълнение на корнер. В 67-ата изстрел на Франк Кеси мина покрай вратата, а в 72-ата Чалханоглу също не нацели очертанията на вратата. В 81-ата турчинът направи добър пробив в наказателното поле и пусна пас към резервата Пьонтек, който насочи топката в противниковата мрежа.