Атлетико излъга Байер (Леверкузен) и спаси кожата на Симеоне (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" са на три точки пред Юве, но преди мачът на италианците с Локомотив (Москва)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 1:0 у дома срещу Байер (Леверкузен) в битка от група “D” на Шампионската лига. Резервата Алваро Мората донесе победата с гол в 78-ата минута.

Слуховете в Мадрид преди двубоя бяха, че нов провал на Атлетико тази вечер щеше да коства поста на Диего Симеоне, но в крайна сметка аржентинският специалист явно ще спаси поста си засега.

Анхел Корея застана до Диего Коща в нападение, като Диего Симеоне започна без типично крило, поставяйки на фланговете Коке и Саул. Кевин Фоланд поведе атаката на Байер, подкрепян от Карим Белараби, Кай Хаверц и Надием Амири.

Първото полувреме двубоят в Мадрид предложи сравнително равностойна игра. В 14-ата минута Хосе Хименес получи контузия и трябваше да напусне терена. В 18-ата стражът на германския тим Лукас Храдецки сам създаде напрежение пред вратата си, след като на няколко пъти се затрудни при улавянето на топката.

Постепенно “аспирините” заиграха с по-голямо самочувствие и по-често застрашаваха вратата на Ян Облак, макар че липсваха удари. В 32-ата Лоди контролира топката и стреля в ръцете на вратаря. В 44-ата Томас шутира мощно, но неточно.

След почивката играта се пооживи. В 63-ата минута Ларс Бендер се подхлъзна и след плонжа си напред не игра с топката. Коща се възползва и падна в опит да спечели дузпа. Съдията прецени, че няма нарушение. Минута по-късно Ектор Ерера затрудни вратаря с коварен удар - топката беше избита над гредата.

В 70-ата Чоло Симеоне направи офанзивна смяна, пускайки Мората вместо Коке. Осем минути по-късно именно испанският стрелец откри резултата. Защитата на Байер не се подреди добре, последва центриране отляво и удар с глава на Мората от десет метра се стигна до крайния резултат 1:0.

С успеха “дюшекчиите” събраха седем точки и оглавиха своята група. Леверкузен остава с една точка.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1