РБ Лайпциг обърна Зенит у дома

С успеха РБ Лайпцуг събра 6 точки и излезе начело

РБ Лайпциг постигна обрат от 0:1 до 2:1 у дома срещу руския Зенит Санкт Петербург в двубой от третия кръг на група G на Шампионската лига.

Резултатът в Лайпциг беше открит в 25-ата минута, когато бразилският халф на Зенит Дъглас дос Сантос центрира от фланга в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Арослав Ракитский, който прати топката в долния ъгъл на вратата.

Резултатът се запази до почивката. След паузата домакините върнаха равенството. Конрад Лаймер пропусна топката към Марсел Забитцер, който му я подаде отново в наказателното поле и Лаймер успя да преодолее Михаил Каржаков. Това се случи в 49-ата минута. Само десет по-късно домакините излязоха напред чрез Забитцер. Клостерман нахлу отляво и центрира в наказателното поле. Забитцер пое топката и с удар по диагонала опъна мрежата.

С успеха РБ Лайпцуг събра 6 точки и излезе начело, докато Зенит с 4 върви трети във временното класиране.