ЖАЛКО! Храбър Лудогорец се сбори, но падна от Еспаньол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Груба грешка на Форстър направи разликата, "орлите" запазват шансове в Лига Европа

Лудогорец сдаде първото място в Група Н в Лига Европа, след като претърпя поражение с 0:1 от гостуващия Еспаньол. „Орлите“ започнаха надпреварата с две изразителни победи (5:1 срещу ЦСКА Москова и 3:0 срещу Ференцварош),  но днес бяха далеч от най-добрата си форма и логично претърпяха поражение. Така Еспаньол вече е лидер в групата със 7 точки, докато Лудогорец остава втори с 6. Единственият гол в днешния двубой отбеляза Виктор Кампусано в 13-ата минута след сериозна грешка на Форстър в отбрана. Трети в групата е Ференцварош, който вече е с 4 точки, след като си тръгна с победа от Москва при гостуването на ЦСКА.

Лудогорец започна добре двубоя и направи няколко добри атаки, като в 7-ата Вандерсон нанесе неточен удар с глава, а минута по-късно Лукоки с плонж пробва да да разпечата вратата на испанците, но би в обсега на вратаря.

В 13-ата минута Еспаньол нанесе своя удар. При атака на гостите Пламен Илиев изрита топката в централната зона, Луис Лопес засече с глава и върна обратно в половината на „орлите“, там Форстър подцени ситуацията и позволи на Виктор Кампусано да овладее в наказателното поле и да реализира за 1:0.

Вандерсон шутира от дистанция в 17-ата, но топката мина близо до сглобката на вратата.

След попадението на гостите имаше много брак в играта на разградчани, което си пролича ясно и в 27-ата, когато Лукоки пропиля добра възможност за своя тим и вместо да бие от границата на пеналта, реши да комбнинира с влизащия на скорост Марселиньо.

В 43-ата минута Хави Лопес спаси сигурен гол, избивайки от голлинията удар на Чибота.

„Орлите“ бяха по-активният тим в началните минути след почивката, но постепенно гостите изравниха играта.

Най-чистото положение за Лудогорец се откри в 71-ата минута, когато Антон Недялков шутира силно от 10-11 метра, но прати над вратата.

В последните минути „орлите“ се хвърлиха в атака, търсейки изравнителното попадение.

В 85-ата капитанът на Епсаньол Хави Лопес получи жълт картон, а само три по-късно получи нов и остави своя тим с човек по-малко.

Въпреки численото си превъзходство Лудогорец не успя да стигне до точката и претърпя първа загуба от началото на надпреварата.

-------------------------------------------------------------------------------------

Лудогорец - Еспаньол 0:1
0:1 Кампусано (13)

90+4 Край на двубоя!

90+1 Луис Лопес получава жълт картон за бавене на времето.
90 Четири минути добавено време.
88 Втори жълт картон за капитана Лопес, Еспаньол остава с човек по-малко!
87Жълт картон за Итураспе.
86 Остро центриране на Битон от фаул, но топката е изчистена в тъч.
85 Хави Лопес получава жълт картон.
79 Страхотен пробив на Чибота, но в точно преди да нанесе удар загуби равновесие след намеса на Еспиноса, след което шута му бе неточен, а фаул не бе маркиран.
78 Последна смяна в Еспаньол, влиза Ферейра на мястото на Кампусано.
75 Силен и много неточен удар на резервата Варгас, пращайки в аут.
71 Пропуск! Недялков получи пас от Чибота в наказателното поле, но ударът му от 10-ина метра не намери целта.
70 Центриране отдясно, топката е отклонена, а Кампусано не успява да играе с кълбото от чиста позиция.
68 Битон заменя Анисе. Смяна има и в Еспаньол, Марк Рока влиза на мястото на Мелендо.
67 Удар на Чибота от трудна позиция, но много неточно в аут.
61 Ву Лей е заменен, вместо него влиза Варгас.
58 Лукоки е заменен, на негово място влиза Швиерчок.
58 Жълт картон за Анисе.
54  Многоходова комбинация на Лудогорец в средата на терена, Вандерсон напредва в половината на Еспаньол и подава на Анисе, който задържа топката и опита да изненада с прехвърлящ удар, но много слабо и Лопес улови.
51 Чибота пробва да изведе Вандерсон в пеналта, но бранител успява да избие.
48 Дълго подаване на Моци за Марселиньо, което няма нужната точност.
46 Начало на втората част!
45+1 Край на първото полувреме.
45 Минута добавено време.
44 Марселиньо и Форстър са близо до топката, но Марселиньо изпълни фаула прекалено слабо и без да затрудни вратаря.
43 Марселиньо отправи далечен удар, топката се отби в тялото на противников играч и излезе в корнерр. При последвалото центриране Баджи нанесе удар, а топката обаче е изчистена от капитана от голлинията. Последва нарушение в близост до наказателното поле.
39 Намеса на Моци и корнер за Еспаньол.
36 Преса на испанците, която води до грешки при изнасянето на топката от страна на "орлите".
32 Много силен удар на Ву от около метър в тялото на Моци, бранителят остана да лежи на терена, а реферът спря играта. От трибуните се чуха скандирания "Моци".
31 Удар по земя на Кампусано, но Илиев реагира отлично и улови.
27 Баджи прекъсва опасна атака на гостите, последва бърза контра на "орлите", Недялков опита извеждащо подаване за Лукоки, но бранител отклони. Все пак топката бе овладяна от Чибота, който намери Лукоки на границата на пеналта, а нападателят опита да комбинира със съотборник и опропасти добрата атака.
25 Грубо влизане на Моци, което му носи жълт картон.
22 Страхотна ига на Джоди Лукоки, финтирайки футболист на Еспаньол, последва рейд отдясно на нападателя, но финалният му пас бе крайно неточен.
17 Близо до изравняване! Чибота овладя в дясната зона, веднага прати към Вандерсон, който пробва изстрел от дъгата на пеналта, но топката мина малко над напречната греда!
15 Жълт картон за Сисиньо.
13 Гол за Еспаньол! Пламен Илиев изрита топката в централната зона, Луис Лопес засече с глава кълбото и прати обратно в половината на Лудогорец, Форстър не реагира добре и остави Кампусано да овладее топката, а останал сам срещу Илиев, испанецът нямаше колебания да отбележи.

8 Сисиньо центрира в наказателното поле, Лукоки плонжира и отклони с глава топката, която обаче бе уловена без проблем от стража Диего Лопес.
7 Добро двойно между Чибота и Марселиньо, последва пас за Вандерсон, който не успява да насочи добре топката с глава.
6 Пас на десния фланг за Лукоки, който обаче не стига до топката.
5 Еспиноса засече с глава топката, Форстър чисти в нов корнер, точно преди вратаря да улови топката.