Пирин с първа победа в Суперлигата

По този начин разложани са с 1 победа, 1 загуба и 3 точки

Волейболистите на Пирин (Разлог) постигнаха първа победа за новия сезон в Суперлигата на България при мъжете.

Играчите на наставника Мирослав Живков надиграха като гости Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 29:27, 25:23) в среща от 2-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Арпезос".

По този начин разложани са с 1 победа, 1 загуба и 3 точки. Арда пък продължава да е без победа до момента. В следващия, междинен, 3-и кръг разложани гостуват на Марек Юнион Ивкони в Дупница в дербито на Югозапада. Кърджалийци ще са гости на Славия. И двата мача са в сряда (30 октомври).

Гостите от Пирин спечелиха без проблеми първия гейм с 25:19. Във втората част разложани доминираше до средата, след което играчите на Иван Халачев наваксаха изоставането си. Играта стана доста оспорвана и борбата продължи до края. Все пак, Пирин измъкна частта след 5 геймбола с 29:27. В третия гейм пиринци имаха превес през по-голямата част от времето. При 19:18 Арда успя да се доближи и да изравни след това, вкарвайки интрига. Но не се случи нищо повече и Пирин затвори мача след 25:23 и 3:0.