Атлетико (Мадрид) подчини Билбао в "Дербито на Атлетите" (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Дюшекчиите" се върнаха към победите с по един гол в двете полувремена

Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 Атлетик Билбао в мача от 10-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" решиха всичко с по един гол в двете полувремена и се върнаха към победите в Испания, след като бяха записали три поредни равенства.

Мачът на „Уанда Метрополитано“ започна активно за гостите и още във втората минута Унай Лопес стреля опасно в очертанията на вратата на Облак. След 20-та минута Иняки Уилямс на два пъти отправи опасни изстрели, които обаче отново не попаднаха в мрежата на „дюшекчиите“ след страхотна игра на Облак.

Спасяванията на стража на домакините се оказаха още по-ключови, след като точно след тях Атлетико удариха. В 28-та минута Саул Нигес откри резултата.

Последваха разменени удари пред двете врати, но Раул Гарсия и Анхел Корея не успяха да отбележат.

След почивката Атлетико (Мадрид) успя да покаже много по-добра игра и натискът им даде резултат в 64-та минута, когато Алваро Морато удавои аванса им. Веднага след гола Мората и Корея бяха заменени от Диего Коща и Ектор Ерера.

Малко след 70-та минута Атлетик се опита да се върне в мача, но удари на Иняки Уилямс отново не намриха очертанията. В самия край пък Коке и Саул пробваха късмета си да оформят класическа победа, но съшо не сполучиха. Така Атлетико (Мадрид) вече втори с 19 точки - колкото има и лидера Барселона.

Атлетик Билбао пък заема десетото място с 13.

Испания и Бразилия с шоу на "Бернабеу"(ВИДЕО)