Нова издънка за Еспаньол преди Лудогорец (ВИДЕО)

Съперникът на българите допусна обрат срещу Валенсия, остава сред изпадащите

Еспаньол загуби с 1:2 домакинството си на Валенския от 12-ия кръг на Ла Лига и остава в зоната на изпадащите. В четвъртък тимът от Барселона приема Лудогорец за мач от Лига Европа.  Срещата в Разград завърши 1:0 за испанците и те водят в класирането със 7 точки, една повече от българския шампион.

Днес “папагалчетата” изиграха много силно първо полувреме, в което поведоха след гол от дузпа на Марк Рока в 31-вата минута. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Жофри Кондогбия.

След почивката обаче на терена като че ли излезе друг отбор на Еспаньол. Гостите веднага натиснаха и постепенно стигнаха до обрата. В 69-ата минута Виктор Гомес изблъска Родриго Морено в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а Даниел Парехо не даде шанс на Диего Лопес - 1:1.

Валенсия заби победния гол в 80-ата минута, когато Родриго сложи топката на главата на Максимилиано Гомес и той не сбърка - 2:1

С този успех отборът от “Местайя” се изкачи до осма позиция преди изиграването на останалите срещи.