Фиорентина и Парма завъртяха хикс и се задържаха в топ 10

По гол в двете полувремена даде по една точка на двата отбора на "Артемио Франки"

Фиорентина и Парма завършиха наравно 1:1 в мача помежду им от 11-ия кръг на Серия А.

И двата отбора показаха много добра и динамична игра и в крайна сметка подялбата по една точка изглеждаше най-резонния и логичен завършек.

След много равностойно първо полувреме, пармалатите успяха да поведат. В 40-та минута Жервиньо беше точен след отличен изстрел, който остави Драговски без отговор.

След почивката Фиорентина вдигна сериозно темпото след час игра и Парма реши да се прибере малко пред наказателното си поле. Това се оказа непечеливша стратегия, след като още в 67-та минута Кастровили изравни.

До края на срещата домакините имаха повечето чисти положения, но така и не стигнаха до пълния обрат. Въпреки, че взеха по точка, и двата отбора остават в горната половина на таблицата - Фиорентина са осми с 16 точки, докато Парма са с две по-малко на десетото място.