Ван Дайк: Не променихме играта през целия мач и заслужено стигнахме до късни голове

"Знам, че хората ще ни съдят след този мач, но ние просто се стараехме да държим топката и да атакуваме"

Ливърпул не променя играта си и в най-тежките моменти, заяви защитникът на "червените" Вирджил ван Дайк в интервю след победата срещу Астън Вила през уикенда. Именно настойчивостта на отбора бе ключовият фактор, помогнал за късния обрат срещу бирмингамците и победата с 2:1.

"Не играхме по най-добрия начин, това е реалността. Можехме да се справим далеч по-добре и при свободния удар, с който получихме гола. След него обаче пресирахме доста добре и единственият им шанс беше чрез Уесли през второто полувреме, но аз успях да изчистя топката. Ние пък имахме добра възможност с удара с глава на Садио, а Адс (Адам Лалана) и Мо (Салах) също пропуснаха по веднъж. Имахме възможности за гол и не вкарахме, но в края на мача стигнахме до напълно заслужено изравняване. Добре е, че се възползвахме от това и в крайна сметка спечелихме. Когато играта ни върви, ние просто се стараем да не променяме нищо. На всеки отбор му е трудно да играе изцяло в защита през всичките 90 минути и това означава, че ще имаш шансове.

Вила е силен отбор, но ние бяхме внимателни и ги държахме в защита през повечето време. Знам, че хората ще ни съдят след този мач, но ние просто се стараехме да държим топката и да атакуваме. Заслужихме си най-малко точка, в това съм сигурен", каза той за liverpoolfc.com.

Ливърпул сбъдна предсмъртната мечта на Ериксон и победи Аякс при легендите (ВИДЕО)

Шведският специалист е обречен според лекарите, но изглеждаше в добра форма на край терена

Клоп: Не бе никак лесен мач, събрахме невъзможен брой точки (ВИДЕО)