"СИНИТЕ" СЕ ЗАБАВЛЯВАТ: Левски с класика над Етър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичани отново са втори след шеста поред домакинска победа в елита

Левски спечели без особени усилия домакинството си на Етър в мач от XV кръг на efbet Лигата, като „сините“ вкараха три безответни гола. Първото попадение отбеляза Холмар Ейолфсон в 23-ата, а след почивката Паулиньо удвои (48). Дени Алар оформи крайното 3:0 в 67-ата, като това бе и първи гол за австриеца с екипа на „сините“ в efbet Лига. След успеха Левски има в актива си 35 точки и си върна вторто място в класирането. Етър остава 9-и с 14 точки, лидер в класирането е Лудогорец с 39.

„Сините“ започнаха много офанзивно двубоя и  в 7-ата минута бяха много близо до откриване на резултата, но след удар на Здравко Димитров топката се отклони в страничния стълб.

Натискът на Левски даде резултат в 23-ата минута, когато след центриране от корнер на Алар топката бе засечена с глава от Ейолфсон, пращайки в горния десен ъгъл за 1:0.

Етър можеше бързо да се върне в мача в 25-ата минута, но след добър пас на Крум Стоянов, капитанът Иван Стоянов не успя да намери очертанието на вратата от границата на наказателното поле.

Столичани стигнаха до втори гол в началото на второто полувреме – Паулиньо преодоля технично Артюнин, двама бранители не успяха да се намесят и бразилецът стреля неспасяемо в левия ъгъл за 2:0.

В 67-ата минута Мартин Райнов предизвика грешка на „болярите“ при изнасянето на топката, последва извеждащ пас на Паулиньо към Алар, който с плътен удар направи резултата 3:0, което бе и първо попадение на нападателя за Левски в първенството.

Домакините продължиха да бъдат по-дейният тим на терена, а футболистите на Етър рядко минаваха централната зона.

До нови попадения обаче не се стигна и срещата завърши при резултат 3:0 в полза на Левски.

80 Ивайло Найденов заменя Тиам.
78 Удар на Мартин Петков покрай ;евия страничен стълб.
72 Христофор Хубчев заменя Яни Пехливанов.
71 Мартин Петков влиза в игра на мястото на Здравко Димитров.
67 ГООООЛ!!! Дени Алар бележи! Мартин Райнов предизвика грешка при изнасянето на топката, след което Паулиньо изведе Алар и нападателят със силен удар над плонжа на вратаря отбелязва първия си гол за Левски!

65 Никола Колев заменя Дани Младенов.
61 Фаул срещу Станислав Иванов на линията на наказателното поле.
57 Отличен пробив отляво на Горанов, центрира за Алар, който обаче не игра точно с глава.
48ГООООЛ! Паулиньо бележи! Бразилецът преодоля лесно Артюнин, след което не бе спрян и от други двама играчи на гостите и завърши атаката си с точен удар в долния ляв ъгъл за 2:0!

46 Начало на втората част.
45+1 Край на първата част.
45 Минута добавено време.
43 Принудителна смяна в Етър, заменен е капитанът Иван Стоянов, на негово място влиза Светослав Ковачев.
39 Нов шут по посока вратата на Етър, този път е отправен от Паулиньо и нова добра намеса на Христо Иванов.
38 Удар на Здравко Димитров в ръцете на Христо Иванов.
32 Техничен пас на Райнов с петичка, Станислав Иванов отправи опасен удар, но топката се отклони в Станоев и мина малко над напречната греда. Станоев получава лекарска помощ след удара.
25 Отлична възможност за гостите! Атака започната от Румен Руменов, след което топката бе продължена за Крум Стоянов, той изведе на добра позиция Иван Стоянов, който обаче не намери очертанието на вратата с удар от границата на наказателното поле.
23 ГООООЛ! Дени Алар центрира от фаул, а Холмай Ейолфсон открива резултата с точен удар с глава!

15 Станислав Иванов задържа отдясно, след което намери непокрития Мартин Райнов, който обаче шутира много неточно над вратата.
13 Паулиньо нахлу в наказателното поле, но Яни Пехливанов спечели единоборството с него и отне топката.
9 Далечен удар на Мартин Райнов, но покрай целта.
7 Дълъг пас в предни позиции на Райнов за Здравко Димитров, той успя да се освободи от Дюлгеров, след което стреля по земя, но топката се отби в десния страничен стълб и излезе в аут.
6 Удар на Рейш, който попада в ръцете на вратаря на Етър.