Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

07 ноември 2019 22:18 Велизар Антов

Севиля е на 1/16-финал след шоу със 7 гола в Люксембург (ВИДЕО)

Отборът на Севиля постигна гръмка победа с 5:2 в гостуването си на Дюделанж в Люксембург от 4-ия кръг на група "А" на Лига Европа.

Петкратният носител на трофея навлиза във все по-добра форма и с този успех си гарантира класиране на 1/16-финалите в турнира.

Въпреки лошите условия за игра, испанците изнесоха истинска футболна лекция на своя съперник, а главни действащи лица в мача бяха Мунир Ел Хадади (28, 33, 67), който се отчете с хеттрик и Мунас Дабур 18, 36), който вкара другите два гола за своя тим. В края Синани (69,80) направи загубата на домакините по-почетна с два гола на сметката си.

Севиля реши всичко още през първото полувреме. В 18-ата минута гостите организираха бърза контраатака, завършена от Дабур за 0:1.

В 28-ата минута Мунир удвои преднината на своя тим. Рони Лопес бе изведен в наказателното поле и пусна топката успоредно на голлинията, а Ел Хадади само чукна топката във вратата.

В 33-ата минута резултатът стана класически след страхотно изпълнение от фаул на Мунир.

Три минути по-късно падна и нов гол за испанците. Нолито навърза двама в наказателното поле и остави топката за Дабур, който я вкара във вратата за 0:4.

В 67-ата минута Мунир оформи своя хеттрик в мача, копвайки елегантно топката над вратаря за 0:5.

В края андалусийци леко се отпуснаха и позволиха на съперника да върне два гола. Първо в 69-ата минута Бушуари центрира отдясно и Синани отблизо засече за 1:5. След това в 80-ата минута Берние направи страхотен пробив и подаде за Синани, за когото остана да вкара за крайното 2:5.

Така Севиля събра актив от 12 точки и държи първото място в класирането, като със сигурност ще играе на елиминациите. Дюделанж е последен в класирането с 3 точки.