РАДОСТ В МАНЧЕСТЪР: Юнайтед продължава напред в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ с класика и куп пропуски срещу Партизан на „Олд Трафорд“

Английският гранд Манчестър Юнайтед се класира за 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

„Червените дяволи“ сториха това с втора поредна победа над Партизан, този път с класическото 3:0 у дома.

По-миналата седмица те спечелиха с 1:0 визитата си в Белград, а сега изиграха едно от най-силните си полувремена през сезона и поведоха с 2:0 още преди почивката.

Резултатът можеше да е далеч по-сериозен, ако Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд не бяха пропуснали по няколко чисти положения за гол.

18-годишният Мейсън Грийнууд обаче оползотвори първия си шанс, дошъл в 21-ата минута, след като си освободи пространство за изстрел в наказателното поле и с плътен шут прати топката в мрежата.

Малко по-късно той асистира на Антони Марсиал, който покачи на 2:0 в 33-ата минута след чудесен индивидуален рейд в пеналта.

До почивката френският национал можеше да оформи хеттрик, ала не успя да се възползва от ситуациите си и остана с 5 гола в последните си 7 мача за Юнайтед.

Скоро след паузата пък и другият длъжник – Маркъс Рашфорд, се реабилитира за пропуските.

22-годишният юноша на домакините направи резултата класически в 49-ата минута с мощен изстрел в горния ъгъл след пас на капитана Ашли Йънг.

Не след дълго и последният бе близо до попадение, ала прати топката във външната част на мрежата след свободен удар.

В заключителните минути на срещата имаше и лоша новина за домакините, тъй като халфът им Скот Мактомини бе заменен принудително заради травма.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед удържа успеха и записа 15-и пореден мач без загуба в Лига Европа.

Английският тим оглавява класирането на група L с 10 точки, като има с 3 повече от втория АЗ Алкамаар и с 6 от третия Партизан, а и предимство в преките двубои със сърбите.