Ростов без Попето допусна нова грешна стъпка в Русия

Тимът на българина загуби с 1:2 у дома от Тамбов

Без Ивелин Попов в състава си Ростов допусна втора грешна стъпка в руската Премиер лига. Капитанът на българския национален отбор пропусна мача, тъй като изтърпяваше наказание за натрупани официални предупреждения.

След изпуснатата победа срещу Краснодар в предишния кръг, когато допусна два гола в добавеното време при равенството 2:2, днес Ростов загуби у дома с 1:2 от новака Тамбов в двубой от 16-ия кръг.

Любопитното е, че това е втора загуба за Ростов от този тим през сезона, като и първият мач между тях завърши при този резултат. Попето, който проследни двубоя като зрител, остана крайно разочарован от негативния изход.

Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата още в седмата минута чред Бьорн Сигурдасон. Резултатът се задържа до почивката, което явно подейства успокояващо за възпитаниците на треньора Валерий Карпин. Те допуснаха бързо изравнителен гол след паузата, като негов автор в 52-ата минута стана Георгий Мелкадзе. Именно той отбеляза и двете попадения при успеха на Тамбов в първия кръг. Това обаче не беше всичко в този мач.

В 70-ата минута Владимир Обухов отбеляза втори гол за Тамбов, който се оказа и победен.

Така Тамбов записа трета поредна победа в Премиер лигата. Преди това възпитаниците на треньора Сергей Первушин победиха Сочи като гост и разгромиха Уфа у дома.

След загубата Ростов остана трети във временното класиране с 30 точки, докато Тамбов събра 17 и е вече е 13-и.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)