ИЗВЪНРЕДНО: Тайфун "Реал Мадрид" мина през Ейбар (ВИДЕО)

Бензема с два гола под проливния дъжд

Реал Мадрид разби с 4:0 Ейбар в мач от 13-ия кръг на Примера дивисион. Под проливния дъжд на ст. “Ипуруа” “лос бланкос” гостите си свършиха работата още преди почивката, когато се разписаха Карим Бензема (17 и 29-дузпа) и Серхио Рамос (20-дузпа). В 62-ата Феде Валверде оформи крайния резултат.

Срещата започна с чудесна възможност пред Бензема. В третата минута нападателят се озова зад отбраната на гостите и нацели далечната греда. Оказа се обаче, че има и засада.  В десетата минута Азар напредна отляво и центрира към Бензема, който прати топката в краката на вратаря Марко Дмитрович.

В 17-ата минута “белите” откриха резултата. Валверде подаде вляво за Бензема, който нямаше проблем да вкара - 0:1. Гостите се възползваха от шока в редиците на Ейбар и удариха за втори път. В 19-ата Азар беше съборен от Пабло де Блазис в наказателното поле, а Серхио Рамос хладнокръвно реализира с удар по земя в десния ъгъл на вратаря.

По-малко от десет минути по-късно падна и третия гол за Реал. Коте повали Лукас Васкес в наказателното поле и съдията отново посочи бялата точка. Този път Бензема застана зад топката и реализира - 0:3.

В добавеното време на първата част Гонсало Ескаланте имаше чудесна възможност за гол, но отблизо той стреля над гредата.

В 62-ата минута Лука Модрич намери Феде Валверде на границата на наказателното поле, и последният реализира за 0:4. В 72-ата Зинедин Зидан направи двойна смяна, иваждайки Валверде и Азар и пускайки Иско и Винисиус Жуниор.

В 79-ата Лукас Васкес можеше да вкара, но беше блокиран с шпагат в наказателното поле.