ГЕНИАЛЕН: Фамозен Лео Меси с пореден спектакъл в Барселона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинският магьосник постави нов рекорд с хеттрик срещу Селта и прати каталунците на върха

Барселона постигна 13-а последователна победа у дома в испанската Примера, след като спечели с 4:1 срещу Селта в мач от XIII кръг.

Над всички пред 71 209 зрители на стадион „Ноу Камп“ бе аржентинската суперзвезда на каталунците Лионел Меси.

Аржентинският магьосник блесна с хеттрик, разписвайки се веднъж от дузпа и на два пъти от свободни удари.

Така той се изравни с Кристиано Роналдо по брой двубои с три или повече попадения, като и двамата имат по 34, а освен това постави пореден рекорд.

Меси вече е единствен в историята с над 40 гола в 11 последователни календарни години.

Капитанът на каталунците откри резултата от дузпа в 23-ата минута, ала малко преди почивката Селта изравни.

В 42-ата минута Лукас Оласа изпълни отлично един свободен удар и направи резултата 1:1, но не след дълго Меси отговори подобаващо.

Той даде отново аванс на Барса в добавеното време на първата част със страхотно изпълнение на статично положение – 2:1.

Почти веднага след началото на втората част домакините пак получиха свободен удар и Меси отново го изпълни като по учебник, за да направи резултата 3:1.

След това Антоан Гризман, Усман Дембеле и завърналият се след травма Луис Суарес, появил се като резерва, пропуснаха да увеличат преднината на Барса.

Пет минути преди края на редовното време обаче това стори Серхио Бускетс, заменил преди паузата контузилия се Нелсон Семедо, за да оформи крайното 4:1.

След него Барселона се завърна на първото място във временното класиране, изпреварвайки вечния съперник Реал Мадрид по голова разлика.

Двата тима имат по 25 точки, с две повече от третия Реал Сосиедад.

След дебюта на новия си наставник Оскар Гарсия пък съставът на Селта остана в зоната на изпадащите с едва 9 точки от 13 мача.