Докъде ще стигне Гришо на Australian Open

10 ноември 2019 18:25 Николай Георгиев

Лацио надделя над Лече в голово шоу (ВИДЕО)

Лацио постигна домакинска победа с 4:2 над Лече в двубой от 12-ия кръг на Серия “А”.

Резултатът откри Хоакин Кореа в 30-ата минута. Джанлука Лападула обаче изравни за гостите в 40-ата минута след изпълнение на корнер. В 62-ата Сергей Милинкович-Савич върна преднината на римляните, засичайки центриране на Фланческо Ачерби. В 67-ата Кума Бабакар пропусна възможността да възстанови равенството, след като Томас Стракоша спаси удара му от дузпа.

В 77-ата “орлите” също получиха правото да изпълнят такава след игра с ръка на Марко Калдерони. Каптанът им Чиро Имобиле се възползва от това и се разписа от бялата точка. Три минути по-късно именно той асистира на Кореа за втория му гол в мача. Андреа Ла Мантия оформи крайното 4:2 в 85-ата минута, когато с глава засече центриране на Джакопо Петричоне.

С четвъртия си пореден успех в Серия “А” Лацио се изкачи на третата позиция в класирането с актив от 24 точки. Лече пък е 16-и с 10 пункта.