Аталанта се препъна като гост на Сампдория

В срещата липсваха голове, но не и дискусионни моменти

Сампдория и Аталанта завършиха наравно 0:0 на “Луиджи Ферарис” в двубой от 12-ия кръг на Серия “А”.

В срещата липсваха голове, но не и дискусионни моменти. В 37-ата минута вратарят на домакините Емил Аудеро излезе от наказателното си поле, като си помогна с ръка след изстрел на Луис Муриел. Съдията прегледа ситуацията чрез ВАР, но прецени, че действията на стража не са били умишлени и отказа да го санкционира.

В 71-ата бергамаските настояваха Алекс Ферари да бъде изгонен за груб фаул срещу Муса Бароу, но защитникът получи само жълт картон. Едва три минути по-късно Руслан Малиновский получи своя втори жълт картон за нарушение срещу Роналдо Виейра и така гостите доиграха мача с 10 човека.

Аталанта е пети в класирането с актив от 22 точки, докато Сампдория е на 18-ото място в зоната на изпадащите с едва 9 пункта.