Академик Бултекс 99 започна успешно новия сезон в Балканската баскетболна лига

Пловдивчаните победиха Раховеци (Косово) с 95:78 (25:21, 27:12, 21:23, 22:22) като домакин

Академик Бултекс 99 започна успешно новия сезон в Балканската баскетболна лига за мъже, след като победи Раховеци (Косово) с 95:78 (25:21, 27:12, 21:23, 22:22) като домакин. Така пловдивчаните са с максимума от две точки, докато косоварите загубиха първите си три мача.

Академик започна бавно и изоставаше с пет точки в първата четвъртина след две поредни тройки на гостите, но Седрик Боуен завърши частта с точна стрелба от далечно разстояние, която даде преднина на пловдивчаните. Във втората четвъртина Академик нанесе и решаващия удар в мача, след като Васил Бачев вкара пет поредни точки и сложи началото на серия, завършила при 14:1. Българите затвориха полувремето с преднина от 19 точки и косоварите повече не се доближиха до изравняване.

Шакир Смит бе най-резултатен в мача с 20 точки за Академик, докато Бачев завърши с 19 точки, 6 борби и 7 асистенции.