Какво очаквате от мача Локо Пд – Левски?

14 ноември 2019 11:24

Циципас на полуфинал в Лондон (ВИДЕО)

Най-добрият гръцки тенисист Стефанос Циципас продължи със силното си представяне във финалния турнир по тенис на АТП в Лондон, като записа втора победа в група „Андре Агаси“ - 6:3, 6:2 над Александър Зверев (Германия).

Така при дебютното си участие в състезанието той си гарантира класиране на полуфиналите.

Първият сет бе равностоен, като в началото всеки печелеше своето подаване. Циципас имаше леки колебания в петия гейм, в който трябваше пръв да спасява точка за пробив, но се справи и поведе с 3:2. След това обаче гъркът се възползва от първия си и шанс за пробив в осмия гейм и наказа своя съперник, повеждайки с 5:3. След това без особени проблеми взе и своето подаване, за да затвори сета с 6:3.

Във втория Циципас изцяло доминираше, като проби още в първия гейм и така взе инициативата. След това направи и втори пробив за 4:1 и на практика сломи съпротивата на съперника, който до края успя единствено да запише още един гейм, за да направи загубата малко по-почетна за крайното 6:2. Зверев е с една победа и една загуба и има шанс да продължи към полуфиналите и защита на титлата си от миналия сезон.

Днес в Лондон са решителните срещи от група "Бьорн Борг". От 16,00 ч играят осигурилият си вече място на полуфинала Доминик Тийм (Ав) и Матео Беретини (Ит).

От 22,00 ч е мегадербито Новак Джокович - Роджър Федерер. Само победителят от този мач ще продължи напред.