ЖАЛКО! Играч за 24 милиона евро попари България (СНИМКИ+ВИДЕО)

Мигел Алмирон от Нюкасъл помрачи дебюта на Георги Дерменджиев на празния "Васил Левски"

Неуспешен дебют начело на националния отбор записа Георги Дерменджиев. България загуби с 0:1 от Парагвай в контрола на ст. "Васил Левски" пред обидно малко публика. С оглед резултатите на тима обаче празните трибуни не изненадват. Попадението за гостите заби Мигел Алмирон, чиято цена е 24 милиона евро. За толкова "свраките" го закупиха от американския Аталанта в края на миналата година. Парагвай е сред солидните южноамерикански тимове. Тази година отборът стигна до четвъртфиналите на Копа Америка, където направи равен с Аржентина, а след това и с Бразилия преди да отпадне след изпълнение на дузпи.

Българите пък нямат победа вече в 12 поредни мача. За последно представителният ни тим спечели с 2:1 срещу Кипър на 13 октомври миналата година в Лигата на нациите. Надеждата за отбора ни за класиране на Евро 2020 е през баражите през март. А, до края на квалификациите ни остана домакинство на Чехия, което е без значение. Мачът е в неделя, отново на "Васил Левски", но пред празни трибуни.

Селекционерът на "лъвовете" заложи на пълния дебютант Георги Георгиев на вратата. В отбора се завърнаха Божидар Чорбаджийски и Тодор Неделев, които не играеха при Красимир Балъков. От последния мач с Англия (0:6) бяха направени цели седем промени сред титулярите.

Мачът започна с няколко добри атаки на парагвайците. При една от тях Мигел Алмирон стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата. Българските национали действаха прекалено предпазливо и по чудо се отърваха без гол през първите 45 минути.

В 16-ата Виласанти стреля с глава, но неточно. "Трикольорите" отговориха с отлична контра, която завърши с подаване на Вандерсон към Попов. Вратрят на Парагвай обаче беше по-бърз и улови топката преди тя да стигне да капитана на България.

Георги Костадинов получи жълт картон в 28-ата минута, след като беше принуден да фаулира Мигел Алмирон на границата на наказателно поле, за да му позволи да остане очи в очи в вратаря. Зад топката застана Ромеро, който стреля, но Георги Георгиев Георгиев плонжира и изби.

Южноамериканците пропуснаха чудесен шанс да поведат в 34-ата минута. Ромеро изскочи сам срещу вратаря на България и стреля, но Георгиев спаси. Пет след това дебютантът Георгиев отново се намеси решаващо след удар от малък ъгъл, след като Чорбаджийски изпусна Виласанти зад гърба.

Втората част започна с две промени в състава на България Божидар Краев и Кирил Десподов влязоха на местата на Тодор Неделев и Марселиньо. Още с първата атака “лъвовете” създадоха опасност и стигнаха до корнер, но гол не падна.  Ромеро пък пропусна в 49-ата минута, когато с изстрел от 20 метра прати топката покрай дясната греда на Георгиев.

Страхотен удар на Алмирон обаче се оказа непосилен за Георгиев в 60-ата минута. Играчът на Нюкясъл стрела мощно с левия крак извън наказателното поле в долния десен ъгъл на българската врата. Попадението е негово второ с националната фланелка.

България можеше веднага да изравни, но капитанът Ивелин Попов пропуска. Кристиян Димитров и Галин Иванов замениха Терзиев и Вандерсон, а Георгиев още два пъти трябваше да спасява “трикольорите”. Стражът на Славия първо спаси удар на Риверос в 68-ата минута от няколко метра, а след това парира и изстрел на Алмирон.

В 90-ата минута Краев пропусна последната възможност в мача.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Страхил Попов, Георги Терзиев, Божидар Чорбаджийски, Иван Горанов, Кристиан Малинов, Георги Костадинов, Тодор Неделев, Ивелин Попов, Вандерсон, Марселиньо

ПАРАГВАЙ: Антони Силва, Хорхе Морейра, Фабиан Балбуена, Густаво Гомес, Блас Риверос, Хорхе Морел, Рамон Мартинес, Матиас Виласанти, Мигел Алмирон, Дарио Лескано, Анхел Ромеро