Англия попиля Черна гора и си подпечата билета за Евро 2020 (ВИДЕО)

"Трите лъва" спечелиха с гръмкото 7:0 на "Уембли"

Отборът на Англия ще играе на десетото си Европейско първенство, след като спечели борбата в група “А” на квалификациите, в която е и българският тим. Тази вечер на “Уембли” тимът зарадва феновете си с гръмко 7:0 над Черна гора, с което подобри резултата от предишния сблъсък срещу нашия тим в София (6:0). В другата среща от групата Чехия надви Косово с 2:1 и също ще дефилира на Евро 2020 като втори, а косоварите остават трети. В неделя, в мачове без значение, англичаните гостуват на Косово, а чехите идват в София.

Домакините от Англия изляха гнева си в първия половин час, след който водеха с 4:0. Капитанът Хари Кейн се отчете с хеттрик, по едно попадение вкараха Алекс Окслейд-Чембърлейн, Маркъс Рашфорд и Тами Ейбрахам, а защитникът на гостите Александър Шофранац си заби автогол. Това е петият случай в тези квалификации, в които англичаните реализират поне по 5 попадения.

"Трите лъва" можеха да поведат още в 6-ата минута, но в последния момент Александър Шофранац пресече пас към оставения непокрит Хари Кейн.

Пет минути по-късно обаче домакините бяха безпощадни. Бен Чилуел подаде към Окслейд-Чембърлейн, който с мощен изстрел по диагонала матира Миятович за 1:0.

Малко след това съдиите подминаха игра с ръка на футболист на Черна гора в наказателното поле.

В 17-ата Рашфорд излезе сам срещу Миятович, но представителят на efbet Лига успя да спаси.

Минута по-късно обаче стражът на "сините" като че ли сбърка с опита си да излезе при центриране на Чилуел от фаул и Кейн с глава насочи топката в мрежата за 2:0.

Разгромът се очерта в 24-ата, когато ново подаване на Бен Чилуел завърши с ново попадение на Кейн.

Играчите на Черна гора бяха на крачко от гол в 27-ата след засичане на Марко Симич, но Джордан Пикфорд блесна с отличен рефлекс.

В 30-ата Миятович отново се намеси отлично, но при добавката Рашфорд не му даде шанс - 4:0. Петият гол светна на таблото в 37-ата минута, като и този път точен беше Кейн.

Втората част започна по-спокойно и до положение пред Миятович се стигна чак на 11-ата минута. Тогава вратарят спаси, а при добавката Мейсън Маунт реализира, но голът не беше зачетен заради засада на халфа на Челси.

В 57-ата минута Саутгейт даде почивка на Кейн, заменяйки го с Тами Ейбрахам.

Нов гол дойде в 66-ата, когато Шофранац си вкара топката в собствената мрежа. Секунди по-рано реферите не видяха игра с ръка на Санчо.

Седмото попадение стана факт в 84-ата, когато Ейбрахам заби дебютния си гол за "трите лъва".

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини