Берое с класика срещу Ботев (Гълъбово)

Две попадения за заралии отбеляза португалецът Рубен Бригидо

Берое се наложи с 3:0 над Ботев (Гълъбово) в контролна среща, която се игра на Спортна база "Берое". Две попадения за заралии отбеляза португалецът Рубен Бригидо. През първото полувреме Берое бе по-активният отбор в мача и първи стигна до голова опасност още в 9-ата минута, когато Бригидо проби по фланга и намери Камбуров. Ударът на нападателя обаче бе отразен от вратаря.

Последваха два опасни изстрела на Минчев от дистанция, но стражът на гостите се справи. В 32-ата минута Минчев изведе чудесно Бриджидо зад гърба на отбраната. Португалецът финтира вратаря и прати топката в мрежата - 1:0.

Шест минути след това Вандерсон направи отличен пробив и отправи опасен удар, но топката срещна гредата.

Три преди края на полувремето след добра атака за Берое Ненов отправи опасен удар по диагонала, но стражът изби. Топката попадна в Камбуров, който също стреля, но на сантиметри от гредата.

Темпото през втората част определено спадна, а гостите създадоха три-четири опасни положения пред Колев, но вратарят се намеси отлично. В 72-та минута един от чуждестранните играчи на проби удвои резултата след много силен и точен удар от около 30 м.

Седем минути преди края на срещата отново Бригидо оформи крайното 3:0, след като завърши отлична бърза атака за своя тим.