Всички резултати и голмайстори в квалификациите за Евро 2020

Швеция премина през Румъния

Швеция победи с 2:0 като гост Румъния и стана втория тим, който се класира за Евро 2020 от група F след Испания. В 18-ата минута Маркус Берг откри резултата, а Робин Куайсон направи аванса на скандинавците двоен. Така Швеция стана поредният отбор, който се класира за Евро 2020.

Клаудиу Кешеру беше титуляр за румънците и остана на терена до 57-ата минута, когато бе заменен от Флоринел Коман. Нападателят на Лудогорец играеше рядко с топката, но успя да отправи два удара към вратата на гостите.

Испания пък разгроми Малта със 7:0 в предпоследния си мач от квалификациите за Евро 2020. Иберийците си бяха осигурили класирането още преди днешната среща, която се игра на "Рамон де Каранса" в Кадис. Всички попадения бяха дело на различни футболисти, а Паул Торес и Дани Олмо се разписаха за първи път с екипа на националния отбор. Другите голове бяха дело на Алваро Мората, Сантиаго Касорла, Пабло Сарабия, Жерард Морено и Хесус Навас.