Германия се класира за Евро 2020 с разгром над Беларус

Тони Кроос вкара два гола, Мануел Нойер хвана дузпа

Германия разгроми Беларус с 4:0 в по пътя към Евро 2020. Така момчетата на Йоахим Льов се класираха за финалите с актив от 18 точки. С две по-малко е Холандия, която също намери място на шампионата. Северна Ирландия (13) отпада от сметките.

Малко преди да измине четвърт час игра удар на Гинтер беше уловен от вратаря на гостите. Тони Кроос се отличи с два снаряда, но първият беше спасен от Гутор, а вторият намери мрежата от външната страна.

Пет минути преди почивката Беларус можеше да вкара с първия си точен удар. Стасевич стреля, но Мануел Нойер успя да спаси атрактивно с една ръка.

Още при следващата си атака Германия откри резултата, макар и от спорно положение. Серж Гнабри центрира отдясно и Матиас Гинтер вкара с пета, като останаха съмнения за засада.

Второто полувреме започна с нов гол за германците. Вкара го Леон Горецка, а с асистенция се отличи един от най-добрите на терена Кроос. Четвърт час преди края на редовото време реферът отсъди дузпа за гостите заради нарушение на Робин Кох срещу Павел Нехайчик. Игор Стасевич изпълни наказателния удар, но Мануел Нойер спаси.

В 83-ата минута Тони Кроос сложи точка на спора с второто си попадение в мача.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини