Какво очаквате от мача Локо Пд – Левски?

17 ноември 2019 14:45 Емил Арсов

Струма заля Подгорци 4 пъти в Коларово

В мач от 9 кръг за първенството на областна група Струма-2 на стадиона в село Коларово се срещнаха отборите на местния Подгорец и Струма Марикостиново.

С много желание за победа започнаха двубоя възпитаниците на Атанас Терзиев и още във втората минута откриха резултата.

Тогава, след отлично центриране на Марин Георгиев-Мерата от статично положение, Георги Бъчваров скочи над всички и с глава заби кълбото в мрежата.

В 23-ата минута, след атака по десния фланг на Веселин Найденов, последва точен пас към Мерата и той от движение изпрати топката в близката страна на вратата, за да удвои аванса на своите.

Девет минути по-късно Веско Найденов центрира високо в наказателното поле на домакините и Георги Бъчваров със силен шут от няколко метра стреля в аут, вместо в опразнената врата.

Натискът на футболистите от Струма продължи и през втората част на срещата. В 61-ата минута, след центриране отдясно на Димитър Беков, Георги Бъчваров изпревари устремилия се защитник на Подгорец и с левачката оформи класиката – 3:0.

Четвъртият гол в срещата бе отбелязан в 85-ата минута, когато Мерата центрира към свободния Веско Найденов, той върна към колегата си и отново получи топката, за да я прати в мрежата.

Единственото чисто голово положение футболистите на домакините имаха при резултат 0:2, когато Щерю Димитров-Ромарио изскочи срещу вратаря на гостите Валери Терзиев, но насочената топка бе отклонена в аут от младия защитник Димитър Беков.

„Много съм доволен от старанието и играта на момчетата, които дадоха всичко от себе си в този мач срещу единия от силните отбори в групата. Защитата, начело  с Кирил Митрев, бе на нужното равнище. Добра оценка давам и на останалите момчета. Вече сме само с една точка след временния водач Светкавица Митиново. В събота ще премерим сили в Марикостиново с Ураган Михнево”, сподели треньорът на Струма Атанас Терзиев.