Англия приключи квалификациите с пореден разгром (ВИДЕО)

Хари Кейн отново вкара, записа уникален рекорд

Англия записа поредна разгромна победа в квалификациите за Евро 2020. Тимът на Гарет Саутгейт спечели с 4:0 гостуването си на Косово в в последен двубой от група А, в която е и България.

Попаденията отбелязаха Хари Уинкс (32), Хари Кейн (79), Маркъс Рашфорд (83) и Мейсън Маунт (90+1). Мачът беше без значение и за двата тима. Англичаните си бяха осигурили първото място в групата, а балканците нямаше как да бъдат млъднати от третата позиция.

Домакините първи стигнаха до положение. В 7-та минута Атде Нухиу стреля с глава, но Ник Поуп улови. Малко след това удар на Рахим Стърлинг стреля от границата на наказателното поле, а вратарят на Косово Мурич спаси.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Окслейд-Чембърлейн подаде към Хари Уинкс, който се озова сам срещу Мурич и вкара хладнокръвно за 1:0. Това беше първи гол на халфа на Тотнъм за националния отбор.

В 62-ата минута удар на Хари Кейн спря в гредата. Голмайсторът на анличаните все пак се разписа в 79-та минута. Стърлинг проби по дясното крило, получи се рикошет и Кейн отблизо направи 2:0. Нападателят на Тоттън е  първият футболист на Англия, който се разписа във всеки един от мачовете по пътя към Евро 2020. Той завърши с 12 попадения в 8 срещи.

Четири минути по-късно и Маркъс Рашфорд се разписа във втори пореден мач. Стърлинг подхвана контраатака и изведе нападателя на Манчестър Юнайтед сам срещу Мурич. Рашфорд мушна технично топката покрай вратаря за 3:0. В края на мача още един англичанин реализира дебютното си попадение за националния отбор. Хери Кейн изведе Мейсън Маунт сам срещу вратаря. Халфът на Челси с лекота оформи крайното 4:0.