ОБЗОР: Ейре се бори до последно, но Дания оцеля и ще играе на еврофиналите! (РЕПОРТАЖИ)

"Червения динамит" подпечата билетите за Евро 2020, вижте тук всички резултати и крайни класирания

Днес се изиграха последните срещи в три от квалификационните групи за Евро 2020. Единствената среща, която носеше интрига тази вечер беше сблъсъка между Ейре и Дания. "Червения динамит" влезе в този мач като лидер в групата на точка пред Швейцария.

В мача на "Авива Стейдиъм" в Дъблин гостите постигнаха плана минимум и грабнаха точката, с която си гарантираха място на еврофиналите.

Мачът бе много оспорван, като и двата отбора гледаха да не допускат грешки, с които да направят задачата си трудна. Все пак, датчаните играха една идея по-освободено и това даде резултат в 73-та минута, когато Брайтвайте отбеляза гол за "динамитите".

Ейре обаче не се отказа от мечтата си и пет минути преди края Доърти изравни, за да вдигне трибуните на крака. До края на срещата пред вратата на Шмайхел беше напечено, но защитата в червено не допусна ново попадение в мрежата си и се поздравиха с безценната точка.

По същото време срещата с най-много голове за вечерта беше на "Енцо Барбера" в Палермо, където Италия разби със звучното 9:1 Армения и завършиха квалификационния цикъл с безапелационните 30 точки от десет мача.