Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

19 ноември 2019 16:11 Велизар Антов

Юношите загубиха битката за върха след обрат в Турция

Юношеският национален отбор до 19 отстъпи с 1:2 пред домакина Турция в последния си мач от предварителна Група 1 в квалификациите за Евро 2020.

Нашите момчета обаче се бяха класирали за елитния кръг още преди срещата, тъй като стартира с две поредни победи.

Срещата започна отлично за българския тим и нашите момчета поведоха още във втората минута. Автор на попадението бе Филип Кръстев.

В 10-ата минута домакините изравниха. Атакан Гюндюз вкара дузпа за 1:1. Наказателният удар бе отсъден на нарушение на Александър Ганчев срещу Таха Тунч. В 28-ата минута Турция направи пълен обрат след гол на Вейсел Юнал.

Така Турция завършва на първо място в класирането, докато България е на втора позиция, като и двата тима ще играят в следващата фаза.

Жебият за следващата фаза на квалификациите ще се тегли на 3 декември. Седемте квалификационни групи ще са съставени от по 4 отбора, а само победителите ще се класират за финалите в Северна Ирландия. Мачовете от елитния кръг ще се играят през пролетта на 2020 година.

Съставът на България: 1. Виктор Николов, 3. Александър Макрис (46 – 5. Йоан Бауренски), 2. Александър Ганчев, 4. Християн Петров, 20. Ивайло Иванов, 17. Христо Радков (46 – 21. Денислав Ангелов), 6. Емануел Мирчев (88 – 19. Филип Колев), 18. Мартин Минчев (90 – 7. Димитър Стоянов), 14. Филип Кръстев, 8. Александър Тодоров, 10. Владимир Николов (78 – 11. Димитър Тонев).