Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

19 ноември 2019 21:53 Велизар Антов

Студът не спря Академик Бултекс за втора победа в Балканската лига

Академик Бултекс 99 спечели и втория си мач от тазгодишното издание на Балканската лига. Баскетболистите на Асен Николов се наложиха като гост над Ибър Рожае със 79:69.

Заради изключително студената зала в Рожае, първоначално българският тим не излезе да загрява, но след около час закъснение, срещата все пак започна, съобщи bgbasket.

След този двубой Академик Бултекс 99 е с баланс 2-0, а само след два дни има нов мач – в четвъртък срещу Пея в Косово. Загубата бе първа за черногорския тим, който има и две победи.

След оспорвани начални минути отборът от Пловдив направи серия от 13:0 и се откъсна в резултата, а след първата част водеше с 23:13. Вторият период бе доста по-равностоен, като на почивката домакините успяха да свалят част от изоставането си за 35:42.

Интригата се запази и след паузата, а преди решителните десет минути Ибър Рожае се доближи само на 5 точки от своя съперник. Академик Бултекс 99 обаче не изпусна водачеството си и в края спечели и с двуцифрена разлика.