Везенков не игра при загуба на Олимпиакос в Евролигата

Гръцкият гранд отстъпи на Байерн

Българският национал Александър Везенков не игра при загубата на Олимпиакос с 82:85 от Байерн в Мюнхен в срещата от деветия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Гостите пропиляха аванс от 12 точки в началото на последната четвърт при 67:55 и допуснаха обрат, а с това и шестото си поражение в кампанията.

Маодо Ло беше най-добър за домакините с 19 точки и 7 асистенции, а Данило Бартел добави 18 точки.

Уейд Болдуин беше най-резултатен за гърците с 19 точки.

Реал Мадрид продължи перфектната си домакинска серия с убедително 104:76 над Химки.

Испанците записаха шести успех за сезона след 19 точки на Антъни Рандолф и 15 точки и 15 асистенции на Факундо Кампацо.

Вицешампионът от миналия сезон Анадолу Ефес нанесе първа загуба на АСВЕЛ Лион във Франция и след 90:84 оглави подреждането в Евролигата със 7 победи и 2 поражения.

Шейн Ларкин беше най-резултатен за третия пореден успех на тима, а Василие Мичич допринесе с 16 точки, 8 асистенции и 4 борби.

Нигерийският център Тоние Джекири беше най-добър за домакините с 12 точки и 5 борби.

Олимпия Милано също записа седми успех след 92:88 над гостуващия Макаби Тел Авив, прекъсвайки серията от шест поредни победи на израелския си съперник.

Испанците Луис Скола и Серхио Родригес отново бяха лидери на италианския отбор. Скола завърши с 20 точки и 7 борби, а Родригес добави 18 точки и 11 асистенции.

Скоти Уилбекин беше най-резултатен за Макаби с 25 точки.

Панатинайкос измъкна драматична победа с 86:85 при гостуването си на Жалгирис.

Гърците имаха аванс от 81:74 в последната минута на мача, но дори можеха да загубят, ако Джок Ландейл беше вкарал далечна стрелба със сирената.

Ник Калатес се отличи с 19 точки и 12 асистенции при петия успех на гостите през сезона, а Зак Леди вкара 15 точки за литовците, които допуснаха шесто поражение.

тази вечер:
Барселона (Испания) - Фенербахче (Турция)
Баскония (Испания) - ЦСКА Москва (Русия)

В класирането води Анадолу Ефес със 7 победи/2 загуби, пред Олимпия Милано също със 7/2, ЦСКА Москва и Барселона с по 6/2, Макаби Тел Авив, Реал Мадрид и Химки с по 6/3 и др.
ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първия кръг в НБА

Емил Стоилов с 6 точки при загуба на Менорка

Четири домакински победи за старта на плейофите в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Павлин Иванов загуби четвъртия мач в плейофите на баскетболното първенство на Румъния