Серж Гнабри се нареди до легендарния Герд Мюлер

Нападателят вкара 13 гола в 13 мача за Германия

Офанзивният футболист на Байерн Мюнхен) Серж Гнабри обра овациите в последната вечер на квалификациите за Европейското първенство през 2020 година. Звездата на баварците заби хеттрик във вратата на Северна Ирландия при успеха на Германия с 6:1 във Франкфурт.

Изненадващо гостите откриха резултата в 7-ата минута, но именно Гнабри изравни в 19-ата. Футболистът на Байерн оформи своя хеттрик в 60-ата минута, когато направи резултата в полза на Бундестима 4:1. По време на квалификациите за Евро 2020 крилото реализира осем попадения за Германия.

По този начин Гнабри се превръща в ключова фигура за селекцията на Йоаким Льов. Така крилото може да се похвали с 13 гола от 13 мача, постижение, което единствено до момента е постигнал легендарния нападател Герд Мюлер. Бившият голмайстор на баварците приключва кариерата с 68 попадения в 62 мача за националния отбор. Рекордьор по отбелязани голове за Германия е Мирослав Клозе, който има на сметката си 71 в 137 мача.

„В националния отбор играя на върха на атаката, както го правех в младежките си години. Ние сме млад отбор и можем уверено да отидем на Европейското първенство”, заяви щастливия Гнабри пред RTL. Германия ще бъде водач на група при тегленето на жребия на 30 ноември в Букурещ.