ЖАЛКО: Левски Лукойл отпадна в Киев за ФИБА Къп

"Сините" загубиха с 20 т. разлика и отпаднаха още преди последните мачове от групата

Баскетболният Левски Лукойл записа трето поражение в тазгодишното издание на турнира за Купата на ФИБА.

„Сините“ загубиха с 20 точки разлика визитата си на украинския Киев-Баскет.

Домакините се наложиха с 86:66 (26:10, 22:12, 18:21, 20:23) в мач от петия кръг в група "F".

Така, още  преди последните срещи от вече е ясно, че Левски няма да продължи напред заради по-лошите си показатели в директните мачове с Цмоки Минск и Киев.

Левски гостува на Днипро в последния си двубой от турнира за сезона следващата седмица и при успех ще е 3-3, колкото ще някой измежду Цмоки и Киев, които се срещат в другия мач.

Днипро от своя страна победи Цмоки днес с 90:75 и запази шансове да продължи като втори, ако Киев победи беларусите след седмица, пише bgbasket.com.

Днес българският отбор бе лишен от услугите на Чавдар Костов, а в игра отново, въпреки че бе по екип, не се появи Христо Захариев, така че ротацията бе сведена до 7 играчи. Левски вкара първия кош в мача, но след това допусна серия от 18-0 и не се разписа близо седем минути.

Киев тотално владееше ситуацията на терена, а за капак на всичко в края на първата част Райън Райт пропусна два трудно спечелени наказателни удара.

"Сините" живнаха малко с две поредни тройки на Венци Петков и Брандън Йънг, но пасивът остана двуцифрен след безумни последни 30 секунди, в които Киев с лекота вкара два коша отдолу за 26:10.

Само в тази първа част българският тим имаше 6 грешки в актива си.

Във втората четвърт разликата продължи да расте и мина 20 точки, като за 25 минути Левски бе допуснал 40 точки и отбелязал едва 18.
На почивката домакините водеха с 48:22, а центърът им Владислав Коренюк имаше дабъл-дабъл за 13 минути игра - 16 точки и 11 борби. Именно в борбите Левски изоставаше много сериозно.

Нищо не се получи и след почивката, като разликата мина 30 точки и стигна до 37, преди Левски малко да намери пътя към коша. "Сините" изиграха по-добре финалните минути от третата част и я спечелиха, но и преди последния период изоставаха с 23. Те отбелязаха и първите четири за четвъртата част, свалиха най-после под 20, но след това не успя да стигне до нещо по-съществено.

Брандън Йънг завърши с 15 точки за Левски, по 11 добавиха Йордан Минчев, Куан Чийтъм и Джайлс Смит, като последните двама взеха съответно 11 и 10 борби.

В другия мач от групата третата част, която Днипро спечели с 28-9 реши всичко, въпреки 17 точки на Алекс Гаврилович и 15 на Бранко Миркович.