ПСЖ не се затрудни у дома с Лил

Парижани спечелиха с 2:0 с голове на Ди Мария и Икарди

Пари Сен Жермен спечели без особени проблеми срещата с Лил от 14-ия кръг на Лига 1. Двубоят на “Парк де Пренс” завърши при резултат 2:0. Точни за успеха на парижани бяха Мауро Икарди в 17-ата и Анхел ди Мария в 31-ата минута. Гостите също имаха своите възможности в хода на мача, но не се възползваха от тях.

Още първата по-интересна атака в мача бе за Лил. Във 2-ата минута Ксека бе изведен в наказателното поле, но ударът му бе спасен с вещина от Кейлор Навас.

В 17-ата минута обаче домакините откриха резултата. Идриса Гай пусна успоредно на голлинията към Мауро Икарди, койот засече кълбото в мрежата за 1:0.

Две минути по-късно самият Гай можеше да удвои, но ударът му отблизо бе спасен от вратаря на съперника.

В 31-ата минута шампионите все пак удвои ха преднината си. Юлиан Дракслер елегантно изведе Ди Мария в наказателното поле и той виртуозно копна топката над вратаря за 2:0.

ПСЖ продължи да диктува темпото и през втората част, но Лил може да съжалява за няколко пропуска. В 59-ата минута Навас се намеси прекрасно при изстрел на Луис Араухо, а в 77-ата минута Лоик Реми не се възползва от огромна грешка в отбраната на домакините и останал очи в очи с вратаря отправи анемичен удар в ръцете му.

В 84-ата минута пък Дракслер нямаше късмет, като негов шут се отби от гредата. парижани пропуснаха още няколко възможности, но нови голове така и не паднаха.

Така ПСЖ спечели мача и с 33 точки продължава да трупа преднина на върха в класирането. Лил пък все повече се отдалечава от челната тройка, като за момента остава на 5-ата позиция с 19 точки, но вероятно ще падне и по-надолу в класираето след изиграването на останалите срещи от кръга.