ОБЗОР: Арсенал отърва резила в последната минута, Ливърпул с трудна победа навън

Резултати от всички срещи от Висшата лига днес

Кризата в Арсенал се задълбочава, след като „топчиите“ допуснаха изненадващо равенство 2:2 с гостуващия Саутхемптън. „Светците“ бяха в серия от седем поредни мача без победа, като в шест от тях претърпяха загуби, а головата им разлика в седемте мача беше 6:23. Ареснал пък няма победа в Премиър лийг в пети пореден мач.

Осем минути трябваха на предпоследния в класирането да открие резултата на „Емирейтс“, когато Дани Ингс даде преднина на Саутхемптън.

Десет по-късно Лаказет върна паритета, но след почивката Джеймс Уорд-Праус отново даде преднина на „светците“ с гол в 71-ата, след като първо изпусна да отбележи от дузпа,  но при добавката вратарят Лено нямаше как да реагира.

В добавеното време „топчиите“ отърваха пълния резил благодарение на гол на Лаказет (90+6).

Лидерът в класирането Ливърпул стигна до труден успех с 2:1 като гост на Кристъл Палас. Мърсисайдци поведоха в 49-ата с гол на Мане, но Заха изравни в 82-ата. Пет минути преди края на редовното време Роберто Фирмино отбеляза победното попадение за тима на Юрген Клоп.

Вторият в таблицата Лестър записа чист успех с 2:0 при визитата си на Брайтън. Точни за „лисиците“ бяха Перес и Варди през втората част.

Със същия резултат Норич спечели като гост на Евертън.

Бърнли постигна класически резултат срещу Евертън, а Борнемут загуби у дома с 1:2 от Уулвърхемптън.

От 19:30 часа е дербито Манчестър Сити – Челси.