РБ Лайпциг се приближи на точка от върха след разгром (ВИДЕО)

Тимът на Нагелсман има вече 12 успеха от 18 срещи във всички турнири този сезон

РБ Лайпциг спечели с 4:1 домакинството си на Кьолн от 12-ия кръг на Първа Бундеслига и съкрати до една точка аванса на лидера Борусия (Мьонхенгладбах).

Така Лайпциг има вече 12 успеха от 18 срещи във всички турнири от началото на сезона. В рамките на германския шампионат Разенбалшпорт е с най-добрата голова разлика (+20) и дели с Байерн първата позиция за най-резултатно нападение (33 гола). Само за последните си пет срещи изобщо играчите на Юлиан Нагелсман са забили 24 попадения.

Големите герои тази вечер бяха Емил Форшберг и Кристофър Нкунку. Първият реализира два гола от статични положения - в 32-ата от дузпа и в 79-ата от пряк свободен удар, а вторият асистира за едно попадение и спечели нарушението за наказателния удар. И този път не се мина без гол на Тимо Вернер, като именно германският национал откри резултата в 22-ата минута. Конрад Лаймер направи 3:0 в 37-ата, а веднага след това Рафаел Шихос се разписа за Кьолн.

Тимо Вернер стана най-младият играч с 200 мача в Бундеслигата, като той записа това постижение на 23 години и 262 дни.

В сряда Лайпциг приема Бенфика в следващия си двубой от Шампионската лига, а след това ще гостува на Падерборн 07.

Този мач на Кьолн беше дебютен за новия наставник Маркус Гисдол, който беше назначен преди дни. Отборът записа четвърта поредна загуба в елита и остава в зоната на изпадащите.