Атлетико Мадрид с реми преди дербито срещу Барселона (ВИДЕО)

Гранада измъкна точка от столичани

Гранада измъкна точка от Атлетико Мадрид след 1:1 в домакинството си от XIV кръг на испанката „Ла Лига“.

Така тимът спря негативната серия от три шампионатни поражения и не позволи на столичани да се доближат осезаемо до лидера Барселона преди дербито след седмица.

„Дюшекчиите“ изостават с три точки от върха, а и имат мач повече от каталунците, които приемат на първи декември, но преди това ще трябва да гостуват на Ювентус в Шампионската лига.

Първото полувреме на “Лос Карменес” предложи много битка и малко голови ситуации, но след почивката двата тима повишиха оборотите.

В 60-ата минута Ектор Ерера изведе Ренан Лоди и той прекара топката между краката на вратаря, за да открие резултата в полза на Атлетико.

Малко по-късно наставникът на домакините Диего Мартинес не изгонен, а почти веднага след това неговите момчета изравниха резултата.

Това стори в 67-ата минута защитникът Херман Санчес, който засече с глава центриране от корнер.

Така Атлетико остана без победа в пет поредни визити от всички турнири, след четири ремита в тях и три с резултат 1:1.

Столичани са с 25 точки, като имат с 4 повече от Гранада.

Вторият в таблицата Реал Мадрид също е с 25 в своя актив, но и два мача по-малко от „дюшекчиите“, тъй като по-късно тази вечер приема Сосиедад на "Бернабеу".