ОБЗОР: Резерва донесе три точки на Алавес с два гола в края

Билбао влезе в Топ 5 след победа като гост на Осасуна, Еспаньол отново не успя да победи

Изиграха се три от петте неделни срещи от 14-ия кръг в Ла Лига.

Първият двубой за деня противопостави Еспаньол и Хетафе, които завършиха при резултат 1:1. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа е на крачка от фазата на директните елиминации в надпреварата, но представянето му на испанските терени е меко казано слабо. „Лос перикитос“ записаха първа точка у дома от началото на сезона, с което имат в актива си 9 и са на предпоследно място в класирането на Примера, като единствено Леганес (6т.) се представя по-лошо от старта на сезона.

Атлетик Билбао влезе в Топ 5 след победа с 2:1 като гост на Осасуна. „Лъвовете“ поведоха през първото полувреме с попадение на Уилиямс, но в 76-ата аржентинецът Езекил Авила върна Осасуна в мача. Домакините имаха три минути да се радват на попадението, тъй като в 79-ата Кенан Кодро отбеляза втори гол за Билбао, подпечатвайки успеха на своя тим.

Алавес стигна до много труден успех като гост на Ейбар с 2:0, като двата гола отбеляза резервата Хоселу, който влезе в игра в 73-ата минута на мястото на Лукас Перес. В 85-ата минута нападателят откри резултата за тима от „Естадио Мендисороса“, а в първата минута от добавеното време 29-годишният испанец вкара и втория си гол.

В 19:30 часа Виляреал е домакин на Селта, а от 22:00 часа играят Валядолид и Севиля.

ГЛЕДАЙТЕ ВСИЧКИ МАЧОВЕ ТУК!

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира