Левски Лукойл излъга Рилски спортист в дербито на НБЛ

Страхотен за "сините" бе Венци Петков с 25 точки

Левски Лукойл спечели с 95:89 дербито срещу Рилски спортист в абсолютно равностоен сблъсък, решен в последната минута.

Двата отбора започнаха настървено от първата минута. Зрителите в "Арена Самоков" видяха и много атракция, а дебют с екипа на Левски направи и Борислав Младенов, син на легендата на "сините" Георги Младенов.

Драмата се запази до финалните минути. Пет преди края резутатът беше 79:79.

Гостите поведоха с тройка на Куан Чийтъм, а секунди след това той отбеляза още една и така разликата стана 5 точки - 91:86 - и 59 секунди на таблото.

Златин Георгиев върна надеждите на домакините с тройка, но лошата защита на самоковци след това позволи на Брандън Йънг бързо да отбележи кош, а крайният резултат бе оформен от наказателната линия до 95:89 за Левски Лукойл.

Страхотен за "сините" бе Венци Петков с 25 точки и 5/7 от тройката. Куан Чийтъм добави 19 точки, 10 борби и 5 асистенции, Йордан Минчев също имаше дабъл-дабъл - 14 точки и 10 борби. 20 точки и 8 асистенции регистрира Йънг.

За Рилски шестима играчи вкараха почти целия актив, като по 19 реализираха Брандън Браун и Зейвиър Джонсън, първият и с 12 асистенции. По 13 добавиха Златин Георгиев и Тихомир Желев, а целият тим направи 28 асистенции.

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)