Севиля с минимална победа

Единственото попадение в двубоя бе дело на Евер Банега от дузпа

Севиля спечели с 1:0 гостуването си на Валядолид в късния мач от 14-я кръг на Ла Лига, игран пред 18 169 зрители. Единственото попадение в двубоя бе дело на Евер Банега от дузпа.

В 10-ата минута Нолито овладя една отскочила топка и стреля от средна дистанция. Топката бе насочена в долния ляв ъгъл на вратата, но Жорди Масип спаси по блестящ начин.

Още на следващата минута гостите спечелиха дузпа, след като противников играч извърши грубо нарушение. Евер Банега застана зад 11-те метра, но пропусна. Въпреки това Едуардо Прието нареди наказателният удар да бъде изпълнен отново. При повторния опит грешка вече нямаше и топката влетя в горния десен ъгъл.

В 38-ата минута Диего Карлос бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле и опита удар. За негово съжаление топката срещна горната греда.

20 минути след това Оскар Плано намери Мичел на границите на наказателното после, който стреля силно, но неточно от левия страничен стълб.

В самия край на срещата Лукас Окампос остави своите съотборници с човек по-малко след втори жълт картон, но това не се отрази на гостите в оставащите 3 минути от добавеното време и те си тръгнаха с трите точки от Валядолид.