България U17 с втора загуба в евроквалификацията

Над всички за нашите беше Ива Дудова с 13 точки

Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години, воден от Теодора Бечева, записа вторна загуба в Турция. Младите "лъвици" отстъпиха на домакините от Турция с 0:3 (14:25, 14:25, 22:25) във втория мач от зоналната квалификация за Европейското първенство през 2020-а, игран тази вечер пред над 1500 зрители в град Балъкесир.

Така българките са на последното 5-о място в групата без победа до момента и единствено теоретични шансове за класиране. Турция пък е начело с 2 победи от 2 мача и 6 точки във времеенното класиране.

Утре (28 ноември) от 17,30 часа България излиза срещу тима Гърция, който днес отстъпи на Сърбия с 1:3 гейма, докато туркините ще почиват.

Турските волейболистки доминираха изцяло в първите два гейма, като ги затвориха със солидна преднина от 25:14. В третия гейм двата отбора започнаха равностойно, последва ново водачество за Южните ни съседки. Това продължи до средата на частта, след което българските момичета набраха инерция и излязоха напред. Домакините от Турция, обаче, успяха да излязат от ситуацията и да се върнат в играта. В ключовите моменти те съумяха да задържат темпото и да запишат чиста победа след 25:22 и 3:0.

Над всички за България бе Ива Дудова с 13 точки (46% ефективност в атака) За туркините резервата Берен Йешълърмак приключи с 9 точки (3 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата.