Трябва ли Манчестър Юнайтед да уволни Солскяер?

30 ноември 2019 16:50 Пламен Димитров

И "царете" преклониха глава пред преродения Ботев Пд (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Ботев Пловдив записа своята четвърта поредна победа в шампионата, след като се наложи с 3:0 като гост на Царско село в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Антонио Вутов отбеляза първия си гол от началото на кампанията в 25-ата минута на днешния двубой, а в 36-ата отново той бе точен за 2:0. След почивката звездата на пловдивчани Тодор Неделев вкара от дузпа за крайното 3:0. След успеха Ботев има 22 точки и е на 4 от шестия в класирането Славия. Царско село остава на 12-ата позиция с 15 точки.

Домакините стартираха уверено двубоя, владееха повече топката и по-често се задържаха в противниковата половина.

В 3-ата минута „царете“ организираха добра атака отляво, Венци Христов надбяга Кристиан Димитров, след което намери в наказателното поле Карачанаков, който обаче от чиста позиция стреля прекалено силно и прати над вратата.

Офанзивата на Царско село продължи, но ударите на столичани не намираха целта.

Така се стигна до 25-ата минута, в която „канарчетата“ реализираха при първата си по-опасна атака. Лазар Марин извади назад от самата аутлиния, а Антонио Вутов с точен удар откри головата си сметка за новия сезон.

В 36-ата минута мокрият терен изигра лоша шега на домакините, които получиха втори гол. Атака на Царско село се забави и топката бе върната назад към центъра за Кавдански, кълбото обаче се спря заради локва, „канарчетата“ се възползваха и Вутов бе изведен в предни позиция, след което с мощен шут отбеляза за 2:0.

В 41-ата Бахамбула отправи опасен удар по земя, но покрай десния страничен стълб, а в последната минута от редовното време Тодор Неделев пробва мерника си с неточен шут изън пеналта.

Втората част започна много добре за „жълто-черните“, които в рамките на две минути застрашиха на два пъти вратата на Джони Пласид. В 46-ата Тонев организира опасно нападение на гостите, комбинира с Неделев, който продължи към Вутов. Голмайсторът в мача подаде на Балтанов, топката бе неудобна за капитана на пловдивчани, но все пак успя да нанесе удар към опразнената врата, Уесли Ната обаче успя да се върне навреме и да избие от голлинията. В следващата атака Вутов пропусна от добра позиция да оформи своя хеттрик.

В 65-ата Неделев бе изведен в половината на домакините, комбинира с включващия се олтяво Вутов, който обаче не би точно, но при удара му Кавдански влезе с шпагат и го закачи, за което реферът отсъди дузпа в полза на гостите. Тодор Неделев би точно от бялата точка, правейки резултата класически.

Царско село не се отказа от опитите си да вкара гол, но ударите на столичани нямаха нужната точност или не затрудняваха стража Янко Георгиев.

Така без нови попадения двубоят завърши при резултат 3:0 в полза на пловдивския Ботев.